WYSOKIEJ KLASY DREWNO I WIEŹBY DACHOWE

Brynica, ul. Młyńska 5, 46-024 Łubniany, tel. 77 427 05 00
 

Drewno budowlane – Opole


Drewno budowlane jest jednym z najczęściej wykorzystywanych do konstruowania budynków, elementów ogrodowych czy dachów materiałem. Jeśli poszukują Państwo wytrzymałego, ekologicznego i szlachetnego surowca, warto wybrać właśnie drewno. Oferujemy materiał wysokiej jakości w bardzo atrakcyjnej cenie! Drewno budowlane do więźb dachowych musi przejść proces suszenia oraz impregnacji. Tylko towar o odpowiedniej wilgotności, wytrzymałości i sprężystości nada się na konstrukcję dachu. W naszej ofercie znajdą Państwo wszystkie rodzaje surowca niezbędne do przeprowadzenia inwestycji, w tym także drewno konstrukcyjne klejone.


Więźba dachowa


Do budowy więźby dachowej wykorzystuje się najczęściej drewno iglaste. Dużą popularnością cieszą się sosna oraz świerk. Te odmiany charakteryzują się wysoką wytrzymałością, która jest niezbędna do procesu obróbki — drewno poddaje się piłowaniu, struganiu oraz szlifowaniu. Krótki czas potrzebny na wysuszenie materiału skraca oczekiwanie na towar. Dzięki procesowi suszenia drewno jest także nawet o 50% wytrzymalsze od surowca mokrego!

Na życzenie klienta drewno budowlane na więźbę dachową przytniemy, tak aby poszczególne elementy doskonale pasowały do projektu obiektu. Wykonujemy również otwory, zaciosy oraz wręby. Dzięki temu drewno jest gotowe do składania. Cieśle tracą więc czasu na przygotowanie materiału, ale od razu mogą zająć się stawianiem konstrukcji dachu. Przyspiesza to realizację inwestycji budowlanej.


Drewno budowlane do każdego rodzaju więźby dachowej


Bez względu na to, czy przygotowywana jest więźba dachowa płatwiowa, krokwiowo-jętkowa czy wieszarowa, oferowane przez nas drewno budowlane świetnie się nada! Przygotujemy zarówno drewno przetarte, czterostronnie obrzynane, jak i czterostronnie strugane ze sfazowanymi krawędziami. Oferujemy także drewno klejone.


Drewno na więźbę dachową musi spełniać wymogi dla klasy surowca C24. Im większa liczba widnieje po „C”, tym materiał skuteczniej opiera się zginaniu. Zapewniany drewno niezwichrowane, bez podłużnych spękań, czy jakikolwiek oznak pleśni.


Nasz tartak znajduje się w Brynicy niedaleko Opola. Serdecznie zapraszamy!