WYSOKIEJ KLASY DREWNO I WIEŹBY DACHOWE

Brynica, ul. Młyńska 5, 46-024 Łubniany, tel. 77 427 05 00
 

Drewno budowlane do więźb dachowych


Drewno budowlane do więźb dachowych musi przejść proces suszenia oraz impregnacji. Tylko towar o odpowiedniej wilgotności, wytrzymałości i sprężystości nada się na konstrukcję dachu. Zapraszamy!

Oferta

Do budowy więźby dachowej wykorzystuje się najczęściej drewno iglaste. Dużą popularnością cieszą się sosna oraz świerk. Te odmiany charakteryzują się wysoką wytrzymałością, która jest niezbędna do procesu obróbki — drewno poddaje się piłowaniu, struganiu oraz szlifowaniu. Krótki czas potrzebny na wysuszenie materiału skraca oczekiwanie na towar. Dzięki temu procesowi drewno jest nawet o 50% wytrzymalsze od mokrego!

Na życzenie klienta drewno budowlane na więźbę dachową przytniemy, żeby pasowały do projektu obiektu. Wykonujemy również otwory, zaciosy oraz wręby. Dzięki temu towar jest gotowy do składania. Cieśle nie będą tracić czasu na przygotowanie materiału, ale od razu zajmą się stawianiem konstrukcji dachu. Przyspiesza to realizację inwestycji budowlanej.

Bez względu na to, czy przygotowywana jest więźba dachowa płatwiowa, krokwiowo-jętkowa, czy wieszarowa, towar świetnie się nada! Przygotujemy zarówno drewno przetarte, czterostronnie obrzynane, jak i czterostronnie strugane ze sfazowanymi krawędziami. Oferujemy także drewno klejone.

Każdy gatunek materiału na więźbę dachową musi spełniać właściwości klasy minimum C24. Im większa liczba po C, tym materiał bardziej się opiera zginaniu. Zapewniany drewno niezwichrowane, bez podłużnych spękań, czy jakikolwiek oznak pleśni.