WYSOKIEJ KLASY DREWNO I WIEŹBY DACHOWE

Brynica, ul. Młyńska 5, 46-024 Łubniany, tel. 77 427 05 00
 

Podłogi, deski tarasowe oraz legary


Oferujemy drewno podłogowe, deski tarasowe oraz legary. Mamy drewno pasujące do różnych pomieszczeń, odporne na szkodliwe działanie warunków atmosferycznych i wysoką intensywność użytkowania. Zapraszamy!

Oferta

W takich pomieszczeniach jak łazienka czy kuchnia należy wybrać gatunki odporne na działanie wilgoci. Chodzi tu o takie drewno jak mahoń, które ma duże ilości naturalnych olejów. Dzięki temu materiał nie będzie się kurczył pod wpływem pary oraz wody. Szczególną uwagę należy zwrócić na pokoje z ogrzewaniem podłogowym. Drewno dodatkowo musi opierać się działaniu wyższej temperatury, jednocześnie nie blokując jej przepływu (podłoga musi być ciepła).

W przypadku desek na taras warto zaopatrzyć się w towar o wilgotności 20 — 30%. Pogoda na zewnątrz jest nieprzewidywalna, dlatego warto dobrze zabezpieczyć materiał, zanim będzie zamontowany na tarasie. Polecamy drewno impregnowane, strugane i pokryte substancjami ochronnymi.

Oferujemy także legary, czyli drewniane łaty, które zapewniają stabilność konstrukcji oraz tłumią ewentualne skrzypienie podłogi. Materiał kładzie się zazwyczaj na betonowej posadzce lub wylewce. Deski tarasowe są bezpośrednio przybijane do łat. Legar wykorzystany na tarasie ogrodowym oddzieli konstrukcję od gruntu, co skutecznie ograniczy kontakt desek z wilgocią. Impregnowanie ciśnieniowe uchroni materiał przed grzybami, pleśnią i szkodnikami. Polecamy drewno sosnowe o przekroju 50x70 mm.

Zapraszamy do współpracy!