WYSOKIEJ KLASY DREWNO I WIEŹBY DACHOWE

Brynica, ul. Młyńska 5, 46-024 Łubniany, tel. 77 427 05 00
 

Tarcica sucha – Opole


Tarcica sucha to materiał drewniany stosowany podczas realizacji inwestycji budowlanych oraz prac wykończeniowych. W naszym tartaku niedaleko Opola oferujemy tarcicę liściastą oraz iglastą. W naszym zakładzie stawiamy przede wszystkim na jakość surowca, który ma służyć klientom w nienagannym stanie przez wiele lat. Z tego powodu przykładamy szczególną wagę do prawidłowej obróbki drewna za pomocą nowoczesnych maszyn, a także jego odpowiedniego przechowywania. Dbamy o każdy aspekt procesu produkcyjnego, by zapewnić Państwu najlepsze produkty. Staramy się także stale poszerzać naszą ofertę, w której znajdą Państwo również innego rodzaju elementy konstrukcyjne i dekoracyjne, w tym także deski elewacyjne.


Jak powstaje tarcica sucha?


Produkcja tarcicy suchej rozpoczyna się od przecięcia drzew wzdłuż konara. W tym procesie wykorzystuje się zestaw pił trakowych, które umożliwiają wydajną, szybką, ale równocześnie precyzyjną produkcję. Powstała w wyniku cięcia tarcica poddawana jest następnie suszeniu, które ma na celu wzmocnienie odporności drewna na warunki zewnętrzne, wszelkiego rodzaju uszkodzenia oraz działanie szkodników. Powoduje ono także, że surowiec łatwiej będzie je poddać frezowaniu, cięciu czy szlifowaniu.


Tarcicę wykonuje się z drewna:


  • dębowego,
  • świerkowego,
  • sosnowego,
  • bukowego,
  • brzozowego.

Tarcicę przechowujemy w odpowiednio przygotowanym do tego składzie drewna. Miejsce wyposażyliśmy w specjalne sztaple, które zabezpieczają materiał przed przemakaniem. Dbamy o to, żeby drewno nie było wystawione na zbyt wysoką i zbyt niską temperaturę. Proponujemy zarówno tarcicę obrzynaną (cztery obrobione płaszczyzny i krawędzie), jak i nieobrzynaną (dwie powierzchnie obrobione równoległe z obłymi krawędziami).


Do czego wykorzystuje się tarcicę suchą?


Tarcica jest materiałem powszechnie wykorzystywanym w budownictwie, pracach wykończeniowych, a także w stolarstwie. Ze względu na różne właściwości i wygląd poszczególnych gatunków drewna, tarcica iglasta i liściasta mają odmienne zastosowania. Tarcica z drzew liściastych wykorzystywana jest głównie w branży stolarskiej do produkcji mebli, wykończeń i dekoracji wnętrz. Natomiast tarcicę iglastą stosuje się w stolarce otworowej przy tworzeniu drzwi i okien. Produkt świetnie sprawdza się również np. jako materiał konstrukcyjny (np. belki i krawędziaki).