WYSOKIEJ KLASY DREWNO I WIEŹBY DACHOWE

Brynica, ul. Młyńska 5, 46-024 Łubniany, tel. 77 427 05 00
 

Tarcica — materiał drewniany budowlany i konstrukcyjny


Tarcica to materiał drewniany stosowany podczas realizacji inwestycji budowlanych oraz prac wykończeniowych. Proponujemy tarcicę suchą, liściastą oraz iglastą. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą!

Oferta

Jeżeli podłużną oś drewna okrągłego przetrze się równolegle za pomocą pił, to powstanie tarcica. Oferujemy tarcicę liściastą stosowaną głównie w branży stolarskiej do produkcji mebli, wykończeń i dekoracji wnętrz. Natomiast tarcicę iglastą wykorzystuje się w stolarce otworowej przy tworzeniu drzwi i okien. Produkt nada się również na deski podłogowe oraz jako materiał konstrukcyjny (np. belki i krawędziaki).

Tarcicę wykonuje się z drewna:
• dębowego,
• świerkowego,
• sosnowego,
• bukowego,
• brzozowego.

Produkt sprzedajemy dopiero po gruntownym suszeniu. Proces zapewnia, że materiał będzie miał optymalną wilgotność. Dzięki temu drewno stanie się mocniejsze, łatwiej będzie je poddać frezowaniu, cięciu czy szlifowaniu oraz zwiększy się jego odporność na działanie warunków pogodowych i szkodników. Tarcicę przechowujemy w odpowiednio przygotowanym do tego składzie drewna. Miejsce wyposażyliśmy w specjalne sztaple, które zabezpieczają przed przemakaniem materiału. Dbamy o to, żeby drewno nie było wystawione na zbyt wysoką i zbyt niską temperaturę. Proponujemy zarówno tarcicę obrzynaną (cztery obrobione płaszczyzny i krawędzie), jak i nieobrzynaną (dwie powierzchnie obrobione równoległe z obłymi krawędziami).