WYSOKIEJ KLASY DREWNO I WIEŹBY DACHOWE

Brynica, ul. Młyńska 5, 46-024 Łubniany, tel. 77 427 05 00
 

Podbitka z Opola - zewnętrzna zabudowa okapu dachu


Podbitka służy do zewnętrznej zabudowy okapu dachu. To proste rozwiązanie skutecznie zabezpieczy krokwie, więźbę dachową i inne elementy obiektu. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oferty!

Oferta

Główną funkcją podbitki dachowej jest uniemożliwienie ptakom, owadom i gryzoniom na budowanie gniazd w górnej części budynku. Dodatkowo powstrzymuje nadmierną utratę ciepła, dzięki zmniejszeniu ilości powietrza, które dostaje się do wnętrza budynku. Stanowi także estetyczne wykończenie okapu.

Montaż elementów takich jak podbitki jest ostatnim krokiem wykonywanym przy budowie domu, dzięki temu można na spokojnie dobrać ich kolor do elewacji, dachu i rynien. Najpopularniejszym rozwiązaniem będzie użycie drewna sosnowego, modrzewiowego lub świerkowego. Proponujemy materiał o niskiej wilgotności (do 16%), małą liczbą sęków oraz gładką powierzchnię.

Podsufitkę dachową przygotujemy do dowolnego typu montażu. Wykonamy towar zarówno do mocowania poprzecznego, jak i prostopadłego względem okapu dachowego. Na życzenie klienta zrobimy otwory wentylacyjne, które są niezbędne do odpowiedniej cyrkulacji powietrza. Wyjątkiem jest podbitka mocowana za pomocą systemu pióro-wpustowego, który sprawia, że między deskami powstają szczelin — pełnią funkcję wentylacyjną.

Po kilku latach użytkowania należy przeprowadzić konserwację podbitki dachowej. Polega to na dokładnym oczyszczeniu drewna i jego ponownym pomalowaniu. Wysoka jakość środków konserwujących może wydłużyć żywotność drewna. Zapraszamy!