WYSOKIEJ KLASY DREWNO I WIEŹBY DACHOWE

Brynica, ul. Młyńska 5, 46-024 Łubniany, tel. 77 427 05 00
 

Skład drewna z deskami elewacyjnymi


Skład drewna uzupełniliśmy o deski elewacyjne charakteryzujące się wysoką odpornością na powstawanie grzybów, pleśni czy działanie szkodników. Przedstawiamy szczegółowe informacje o produkcie!

Oferta

Sposób, w jaki jest składowane drewno na deski elewacyjne, ma ogromne znaczenie. Nieprawidłowo przetrzymywany towar może zwilgotnieć, co negatywnie wpłynie na jego właściwości. Zbyt wilgotne deski są bardziej podatne na zginanie i odkształcanie. Optymalny stopień wilgotności to 12 — 18%.

Dawniej elewacje budowano z drewna sosnowego, ale ze względu na ich dużą żywiczność (negatywny wpływ na wygląd budynku) stosuje się je coraz rzadziej. Obecnie najpopularniejszym materiałem jest modrzew syberyjski. Świetnie się też sprawdzi drewno ze świerku skandynawskiego czy cedru kanadyjskiego. Każdy gatunek drewna można pomalować na dowolny kolor, co pozwoli stworzyć na elewacji lub jej fragmencie oryginalny efekt wizualny.

Jeśli projekt wymaga zastosowania desek elewacyjnych, które będą na siebie zachodzić, zaleca się 15 mm grubość profilu. Egzemplarze z łączeniem pionowo-wpustowym muszą być grubsze — minimum 22 mm (dotyczy to również desek podłogowych). Standardowa szerokość deski wynosi 15 cm. Dzięki temu powierzchnia elewacji pozostaje gładka, co sprzyja swobodnemu spływaniu wody po budynku. Sfazowane krawędzie zwiększają wytrzymałość materiału i sprawiają, że pod wpływem różnych warunków atmosferycznych zmiany w wymiarach nie są widoczne. Drewno możemy przygotować według informacji dostarczonych przez klienta.